Kontakt i mapa dojazdu
ZIELONY SMOK Maria Szumna
ul. Rydygiera 25,lokal użytk. nr 13, parter, część handlowa
30-695 Kraków

Tel.kom.: 530-448-440  
mail: zielonysmok1@gmail.com

Jacek Lamparski, GPS W GEODEZJI
Jacek Lamparski, GPS W GEODEZJI
Kliknij aby powiększyć

  • Cena: 50,12zł
  • Model: okł. miękka
  • Data dodania produktu do sklepu: poniedziałek, 10 sierpień 2009.

Wykorzystanie technik satelitarnych w geodezji staje się na Świecie i w Polsce coraz szersze. Studenci studiujący geodezję uczą się już praktycznego wykorzystania tej techniki. Jej rozwój prowadzi do powstawania nowych metod, pozwalających coraz szybciej i niezawodniej wykorzystywać technikę pomiarów GPS w coraz większej liczbie zastosowań geodezyjnych - począwszy od wyznaczeń współrzędnych osnów geodezyjnych, a skończywszy na wytyczaniu i pomiarach sytuacyjno-wysokościowych.
Niniejsza książka ma za zadanie przybliżyć technikę GPS geodetom, jednocześnie ukazując jak łatwe może stać się jej stosowanie. Współczesny geodeta może w każdej chwili zostać użytkownikiem odbiorników GPS. Tworzenie aktywnych stacji GPS umożliwia stosowanie techniki GPS małym kosztem dając szybko i niezawodnie dokładne współrzędne. Jest techniką rozwojową i będzie geodetom towarzyszyć w ich pracach coraz częściej. Wprowadzenie do użytku nowego europejskiego systemu pozycjonowania - GALILEO, będzie opierać się o podobne zasady, co GPS.
Pisząc o wykorzystaniu techniki GPS w geodezji starałem się wykorzystać jak najwięcej przykładów z dotychczasowej, kilkunastoletniej praktyki w jej stosowaniu. Mam nadzieję, że książka ta, chociaż w części zaspokoi potrzeby geodetów.
Jacek Lamparski

Recenzje