Kontakt i mapa dojazdu
ZIELONY SMOK Maria Szumna
ul. Rydygiera 25,lokal użytk. nr 13, parter, część handlowa
30-695 Kraków

Tel.kom.: 530-448-440  
mail: zielonysmok1@gmail.com

Der Deutsche Kalender
Der Deutsche Kalender
Kliknij aby powiększyć

  • Cena: 32,47zł
  • Model: okładka mięk
  • Data dodania produktu do sklepu: piątek, 13 listopad 2009.

 

Der Deutsche Kalender

Joanna Dybiec

format: 170/240

cena kompletu (książka + CD) 37 zł

 

Książka poświęcona jest zwyczajom i świętom krajów niemieckiego obszaru językowego. W sposób przystępny i dowcipny omawia najważniejsze wydarzenia (święta, uroczystości państwowe) roku kalendarzowego. Zawiera teksty oraz różnorodne ćwiczenia, głównie w formie gier, zabaw i quizów. Nie tylko przybliża zwyczaje niemieckie czy austriackie, ale również zachęca do opowiadania o polskich zwyczajach i tradycjach po niemiecku. Inspiruje do dyskusji oraz wyrażania własnych opinii. Szczególną uwagę zwrócono na autonomię ucznia. Proponowane tematy prac domowych uczą poszukiwania informacji i krytycznego korzystania z Internetu.
Zagadnienia omawiane w książce pokrywają się ze standardami wymagań nowej matury z języka niemieckiego w zakresie takich tematów, jak „formy spędzania wolnego czasu, święta i uroczystości” oraz "elementy wiedzy o krajach obszaru językowego, którego język jest zdawany". Oba tematy stanowią standard zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.
Książka pomyślana jest jako zbiór materiałów uzupełniających do łatwego i szybkiego wykorzystania na lekcjach języka niemieckiego. Zawiera gotowe plansze do kopiowania oraz klucz do ćwiczeń. Książka przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów i liceów na poziomie B.

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Wymowa angielska dla wszystkich Bronisława Bałutowa